środa, 1 lutego
Shadow

Yerba mate – właściwości

Yerba mate jest napojem stymulującym ciało i umysł. Odkryta przez indiańskie plemię, które dzięki piciu naparów z paragwajskiej rośliny cieszyło się wyjątkowo dobrym zdrowiem. Yerba mate została spopularyzowana w Europie przez jezuitów, który zauważyli niezwykłe właściwe naparu podczas swoich misji w Ameryce Południowej. Jednak dopiero dziś Yerba jest ziołem, które znane jest praktycznie na całym świecie i tak chętnie pijane przez jego smakoszy. Czym wyróżnia się wśród innych popularnych napojów pobudzających?

Yerba pobudza i pomaga radzić sobie z upałami

Dzięki zawartości takich substancji czynnych jak kofeina, teobromina i teofilina, już po wypiciu kilku łyków napoju odczujemy pobudzenie, które jest nawet silniejsze niż w przypadku mocnej kawy. Yerba z powodzeniem może zatem zastąpić ten napój i to nie tylko w kwestii jej właściwości pobudzających. Yerba pobudza, ale również pomaga znosić zmęczenie fizyczne i psychiczne. Co więcej, badania wskazują, że spożywanie Yerby pomaga tolerować ciepła i wilgotną pogodę.

Bogata w minerały

Dzięki wysokiej zawartości minerałów w swoim składzie (magnez, mangan, potas), pomaga zachować równowagę elektrolitową przy szybkiej utracie wagi lub upałach. Jest polecana również w innych przypadkach, gdzie dochodzi do szybkiego odwodnienia. Także przy stosowaniu leków przeczyszczających.

Na PMS i w problemach z trawieniem

Yerba mate to napój działający uniwersalnie na szereg problemów zdrowotnych, z jakimi spotykamy się na co dzień. Jest polecany kobietom, które cierpią na PMS i towarzyszące mu zbieranie się wody w organizmie. Dzięki działaniu moczopędnemu Yerba utrudnia gromadzenie się wody i tworzenie obrzęków.

Badania wskazują, że Yerba ma właściwości przeciwutleniające, przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, a nawet działa ochronnie na serce. Docenią ją również osoby, które chcą pozbyć się paru dodatkowych kilogramów. Po wypiciu Yerby uzyskujemy uczucie sytości, dzięki czemu może ona pomagać w leczeniu i prewencji otyłości.

Obniża poziom złego cholesterolu i działa przeciwmiażdżycowo

Dzięki Yerba mate mniej złego cholesterolu osadza się na naczyniach krwionośnych, a w organizmie pojawia się więcej dobrego cholesterolu. Może być stosowana prewencyjnie jako ochrona przed miażdżycą.

Gdzie kupować Yerba mate? – Yerba mate sklep

Yerba mate najlepiej jest kupować w profesjonalnych sklepach z ziołami takimi jak Un-mate.pl. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie tylko spożywamy oryginalne zioła, ale również możemy cieszyć się ich wysoką jakością i prozdrowotnymi właściwościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *