niedziela, 18 kwietnia
Shadow

Wszystko o zabiegu olejowania włosów.

Zdrowe lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Jednak nie zawsze udaje nam się osiągnąć taki efekt. Niestety farbowanie, stylizacja na gorąco może osłabiać włosy i sprawiać, że zaczną się rozdwajać, będą suche i łamliwe a w ostateczności zaczną intensywnie wypadać. Dlatego w codziennej pielęgnacji włosów warto dbać o ich naessential-oils-1433693_640wilżanie. Można do tego wykorzystywać specjalne odżywki nawilżające czy specjalne preparaty regeneracyjne. Jednak czy one są skutecznie? W duży stopniu niestety są mało wystarczające przy bardzo suchych i osłabionych włosach a długotrwałe stosowanie nie przynosi oczekiwanych efektów.

Jednym z najbardziej sprawdzonych domowych sposobów na poprawę naszych włosów jest ich olejowanie i warto je wykony
wać dwa razy w tygodniu na godzinę do trzech przed myciem. Olejowanie to nie nowość już od dawien dawna stosowano tę metodę pielęgnacji włosów. Teraz ta metoda znów staje się popularna a co najważniejsze skuteczna gdy nasze włosy są narażone na działania które na pewno osłabiają ich kondycje. Korzyści z olejowania jest wiele ale najważniejsze to regeneracja i wzmocnienie, dogłębne nawilżanie o dożywianie. Dodatkowo taki zabieg nadaje miękkości i połysku ale i sprawia że rozczesywanie jest dużo łatwiejsze i zapobiega przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznym i uszkodzeniach mechanicznych.

Czas olejowanie zależne jest od naszych potrzeb i upodobań po upływie ważne jest by w pierwszej kolejności zmyć olej ciepłą wodą (nie gorącą), następnie myjemy włosy szamponem raz bądź dwa razy. Bardzo ważne jest to by zaprzestać używania kosmetyków z zawartością sylikonów itp. inaczej cał
y zabieg olejowania nie przyniesie oczekiwanych skutków ponieważ sylikony nie dopuszczają do włosów składników które zawierają oleje. Ważne jest też by po każdy olejnowaniu użyć i nałożyć na włosy maskę nawilżającą. Warto też suszyć włosy bez użycia suszarki i nie stylizować ich na gorąco.

Jeśli rozpoczynamy swoją przygodę z olejowanie warto szczególnie na początku przetestować kilka rodzai olejów tak by dopasować ten który będzie nam odpowiadał. Najlepsze są oleje nierafinowane i zimno tłoczone ponieważ to te mają najwięcej substancji które odżywiają włosy. Warto unikać te z parafiną.

Najbardziej znane i polecane oleje to:

  • Olej kokosowy – bardzo popularny i polecany do włosów które mają zniszczone końcówki.
  • Olej rycynowy – skutecznie zapobiega wypadaniu włosów i rozdwajaniu końcówek. Działa również zapobiegawczo przeciw łupieżowi.
  • Olej ze słodkich migdałów – nadaje blasku i nawilża przesuszone włosy.
  • Olej jojoba – intensywnie nawilża i zmiękcza włosy.
  • Oliwa z oliwek – idealna do włosów suchych bo intensywnie nawilża.

Sposoby i intensywność olejowania to sprawa indywidualna jednak trzeba uważać by nie przeolejować włosów bo efekt może być całkowicie odwrotny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *