środa, 1 lutego
Shadow

Wszystko o zabiegu olejowania włosów.

Zdrowe lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Jednak nie zawsze udaje nam się osiągnąć taki efekt. Niestety farbowanie, stylizacja na gorąco może osłabiać włosy i sprawiać, że zaczną się rozdwajać, będą suche i łamliwe a w ostateczności zaczną intensywnie wypadać. Dlatego w codziennej pielęgnacji włosów warto dbać o ich naessential-oils-1433693_640wilżanie. Można do tego wykorzystywać specjalne odżywki nawilżające czy specjalne preparaty regeneracyjne. Jednak czy one są skutecznie? W duży stopniu niestety są mało wystarczające przy bardzo suchych i osłabionych włosach a długotrwałe stosowanie nie przynosi oczekiwanych efektów.

Jednym z najbardziej sprawdzonych domowych sposobów na poprawę naszych włosów jest ich olejowanie i warto je wykony
wać dwa razy w tygodniu na godzinę do trzech przed myciem. Olejowanie to nie nowość już od dawien dawna stosowano tę metodę pielęgnacji włosów. Teraz ta metoda znów staje się popularna a co najważniejsze skuteczna gdy nasze włosy są narażone na działania które na pewno osłabiają ich kondycje. Korzyści z olejowania jest wiele ale najważniejsze to regeneracja i wzmocnienie, dogłębne nawilżanie o dożywianie. Dodatkowo taki zabieg nadaje miękkości i połysku ale i sprawia że rozczesywanie jest dużo łatwiejsze i zapobiega przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznym i uszkodzeniach mechanicznych.

Czas olejowanie zależne jest od naszych potrzeb i upodobań po upływie ważne jest by w pierwszej kolejności zmyć olej ciepłą wodą (nie gorącą), następnie myjemy włosy szamponem raz bądź dwa razy. Bardzo ważne jest to by zaprzestać używania kosmetyków z zawartością sylikonów itp. inaczej cał
y zabieg olejowania nie przyniesie oczekiwanych skutków ponieważ sylikony nie dopuszczają do włosów składników które zawierają oleje. Ważne jest też by po każdy olejnowaniu użyć i nałożyć na włosy maskę nawilżającą. Warto też suszyć włosy bez użycia suszarki i nie stylizować ich na gorąco.

Jeśli rozpoczynamy swoją przygodę z olejowanie warto szczególnie na początku przetestować kilka rodzai olejów tak by dopasować ten który będzie nam odpowiadał. Najlepsze są oleje nierafinowane i zimno tłoczone ponieważ to te mają najwięcej substancji które odżywiają włosy. Warto unikać te z parafiną.

Najbardziej znane i polecane oleje to:

  • Olej kokosowy – bardzo popularny i polecany do włosów które mają zniszczone końcówki.
  • Olej rycynowy – skutecznie zapobiega wypadaniu włosów i rozdwajaniu końcówek. Działa również zapobiegawczo przeciw łupieżowi.
  • Olej ze słodkich migdałów – nadaje blasku i nawilża przesuszone włosy.
  • Olej jojoba – intensywnie nawilża i zmiękcza włosy.
  • Oliwa z oliwek – idealna do włosów suchych bo intensywnie nawilża.

Sposoby i intensywność olejowania to sprawa indywidualna jednak trzeba uważać by nie przeolejować włosów bo efekt może być całkowicie odwrotny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *