środa, 1 lutego
Shadow

Warkocz dobierany

Warkocz dobierany – nie taki trudny jak może się wydawać!

Warkocz to fryzura, która nadaje każdej kobiecie uroku i dziewczęcego, niewinnego stylu. Jest też najczęściej wykonywanym uczesaniem, które nie zajmuje wiele czasu i może być połączone z innymi stylizacjami. Najczęściej wykonywanym warkoczem jest warkocz dobierany, który doskonale prezentuje się na długich włosach.

Od warkocza dobieranego do „kukiełki”

Nie ma jednego rodzaju warkocza. Ile pomysłów, tyle propozycji tej wyjątkowej stylizacji. Najczęściej spotykaną formą jest warkocz dobierany (splatanie go rozpoczyna się od wierzchołka głowy, a do początkowo cienkich pasm dobiera się coraz więcej włosów), dokładnie wykonany i ozdobiony skromnymi dodatkami. W ostatnich dniach kobiety decydują się również na wykonanie korony (długi warkocz opleciony wokół głowy), kukiełki (warkocz zwinięty i upięty z tyłu głowy). Najrzadziej spotkamy tak zwanego „baranka”, który polega na wykonaniu dwóch warkoczy zwiniętych przy uszach (na kształt baranich rogów). Każdy z nich doskonale prezentuje się na długich i średnio długich włosach. Należy jednak pamiętać, że odmian warkocza jest coraz więcej, a chcąc być na bieżąco z aktualnymi trendami, trzeba często aktualizować swoją fryzjerską wiedzę.

Warkocz dobierany we fryzurach okolicznościowych

Idziesz na wesele lub na inną równie ważną imprezę i nie masz pomysłu jak uczesać swoje włosy? Postaw na warkocze! Warkocz dobierany doskonale prezentuje się w upięciach (można nawet zrobić z jego pomocą unikalnego irokeza!), a wykonany na bok sam w sobie jest świetną propozycją stylizacji okolicznościowej. Fryzury, w których wykorzystuje się warkocze, nigdy nie wychodzą z mody. To właśnie dzięki nim każda kobieta może poczuć się piękna. Przedstawimy Wam fryzurę wykorzystującą warkocz dobierany, którą bez problemu będziecie mogły wykonać u siebie w domu. Wystarczy odrobina zdolności manualnych, cierpliwość, kilka kosmetyków fryzjerskich (lakier, spray z brokatem) i inne akcesoria jak np. gumki do włosów oraz wsuwki. Dzięki temu nie będzie konieczna wizyta u fryzjera, a efekt z pewnością będzie oszałamiający. To co… Zaczynamy!
1. Na początek umyj włosy, byś mogła poddać je kolejnym krokom niezbędnym do uzyskania pożądanego efektu końcowego.
2. Dokładnie wysusz włosy i według potrzeb użyj odżywki. Błyszczące włosy we fryzurze będą mile widziane.
3. Wyprostuj włosy. Jeżeli są naturalnie proste – tym lepiej dla Ciebie, bo możesz ominąć ten krok. Jednak warto choć trochę poddać je prostowaniu, by wygładzić ich strukturę – ułatwi to ich układanie.
4. A teraz zabieramy się do dzieła. Rozpocznij wykonywanie warkocza dobieranego od lewej strony głowy, gdzieś na środku jej długości, by cały warkocz przechodził w jej połowie. Dokładnie dobieraj pasmo po paśmie. Jeżeli wcześniej wyprostowałaś włosy, zauważysz płynące z tego korzyści – włosy nie będą się plątały, a warkocz będzie wychodził bez problemu. Każde, kolejno przeciągnięte pasmo dokładnie przewiń, by nie było za luźne, a fryzura nie rozpadła się po kilku chwilach spędzonych na szampańskiej zabawie.
5. Jeżeli masz krótszą grzywkę, możesz poprzez dobieranie połączyć ją z warkoczem lub lekko zawinąć na prostownicy, by tworzyła integralną część fryzury.
6. Kiedy już skończysz wykonywanie warkocza dobieranego, czas na kolejny, ważny krok. Włosy, które zostaną upięte z boku, muszą uzyskać luźny, naturalny look. Aby tego dokonać, wykorzystaj ozdobną broszkę, którą zabezpieczysz warkocz przed rozplątaniem. W ten sposób zakończysz wykonywanie warkocza dobieranego, a rozpoczniesz drugą część fryzury.
7. Włosy delikatnie pokręć na prostownicy lub lokówce, by ułożyły się w luźne, naturalne loki, które nadają całej fryzurze lekkości i powabnego wyglądu. Rozdziel pasma palcami, by nie zniszczyć loków – pozwoli to uzyskać maksymalnie naturalny efekt.
8. Na koniec dopracuj szczegóły (jeżeli jest to koniecznie), utwardź całość lakierem (lecz nie przesadź z jego ilością, by z fryzury nie powstał „kask”) i…
9. …możesz cieszyć się samodzielnie wykonaną fryzurą z doskonałym warkoczem dobieranym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *