środa, 1 lutego
Shadow

Wariatki szydełkują

Natura człowieka jest tak stworzona, że musi mieć coś co go relaksuje, uspokaja, sprawia radość i daje motywacje do działania. Takie coś z takimi właśnie cechami nazywamy hobby. Jedni z nas uprawiają sport, drudzy prowadzą bloga inni najlepiej czują się kiedy po ciężkim dniu pracy siadają wygodnie w swoim ulubionym fotelu i chwytają na szydełko. Dzięki temu wyciszają się i skupiają uwagę na tym co sprawia im radość, można potocznie powiedzieć, że „ładują swoje baterie”. Nasze hobby musi być czymś co nas rozwija i udoskonala i z całą stanowczością mogę powiedzieć, że szydełkowanie właśnie takie jest.

Kiedy pierwszy raz chwytamy za mały metalowy pręcik z zakrzywionym czubkiem, grubą włóczkę nasza robótka nie wygląda dobrze. Osoby uczące się szydełkować można podzielić na dwie grupy. Jedna to osoby które wykonują zbyt ciasne spoloty, przez zbyt napiętą nić. Druga grupa to osoby, które nić trzymają zbyt luźno. Przez samorozwój i ćwiczenia po którymś razie znajdziemy ten „złoty środek” a nasze robótki będą coraz to ładniejsze. To efekt wyrabiania ręki i po prostu wprawy. 

Najpiękniejsze w tym zajęciu są początki i pierwsze kroki. Ile to razy trzeba spróć to co wydziergaliśmy a ile to razy wmawiamy sobie, że nigdy się nie nauczymy a i tak za chwilę po tym jak emocje opadną znów wracamy do szydełka i podejmujemy kolejną próbę. To nauka cierpliwości, samozaparcia i dążenia do wyznaczanych sobie celów. A wszystko dzięki temu, ze przed oczami mamy tą piękną serwetkę, poduszkę czy narzutę którą chcemy zrobić sami.

Kursów nauki szydełkowania jest wiele w Internecie, czy na YouTube. Trzeba tylko wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę internetową. Można też skorzystać z książek dostępnych w księgarniach o robótkach ręcznych. W których mamy szczegółowy opis każdego kroku i wzoru.  Na portalach społecznościowych również znajdziemy ciekawe filmiki video z instruktarzem jak dany wzór wykonać. Uwierzcie na słowo, że kiedy złapiecie swoje szydełko i zaczniecie robić pierwsze proste sploty pokochacie ten sposób na relaks.

źródło: http://babskieuroczysko.blox.pl/2015/05/Szydelkowanie.html

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *