środa, 1 lutego
Shadow

Soki i koktajle – zdrowy dodatek do naszej diety.

Nie od dziś wiadomo, że warzywa i owoce to źródło zdrowia ale i piękna. Dzięki jedzeniu świeżych warzyw i owoców uzupełniasz  brakujące niedobory witaminy. Szczególnie ważne jest by odzyskać siły witalne po zimie. Czyli to w okresie wiosennym trzeba o te produkty wzbogacić swoją dietę. Witaminy mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, urodę ale i oczyszczają nasz organizm z toksyn.

Jak jeść owoce i warzywa bo dostarczyć do organizmu najwięcej witamin, minerałów i enzymów?

Najlepiej jest wyciskać soki przy pomocy wyciskarki. Najlepsza będzie tu wyciskarka wolnoobrotowa która wyciśnie z naszych produktów sok do ostatniej kropli. To najlepszy sposób. Wyciskając soki ze świeżych warzyw czy owoców nie narażamy ich na utratę przez obróbkę termiczną.

Wspomnieliśmy już, że picie soków to najlepszy sposób na oczyszczanie organizmu z toksyn spowalniających metabolizm. Oczyszczają również nasz układ trawienny czyli wątrobę, nerki oraz jelito grube. Dodatkowo są bogatym źródłem aminokwasów, są lekkostrawne oraz zawierają roślinne enzymy które usprawniają pracę żołądka i jelit. Przepisów na soki i koktajle jest wiele,  są one łatwe do przygotowania i można bez problemów samodzielnie je wykonać w domowej kuchni. Co najważniejsze tego typu posiłki same w sobie są dietetyczne ale dzięki witaminom są bardzo sycące. Dzięki temu mogą być dodatkiem do diety odchudzającej jako dodatkowy posiłek podczas dnia. Dodatkowym atutem soków i koktajli jest ich wygląd. Przy dobrym dobraniu składników będą kolorowe i na pewno będą wyglądało apetycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *