poniedziałek, 27 marca
Shadow

Naturalne świece zapachowe jak zrobić?

Naturalne świece zapachowe są ponadczasowe. Nigdy nie wychodzą z mody i od zawsze stanowią ładny klimatyczny dodatek do wnętrza w każdym stylu. Robi wrażenie nie tylko ich wygląd, ale płomień, który oświetla wnętrze i nadaje mu miłej, spokojnej aury. Jednak ważne, aby wosk był naturalny i wydzielał aromatyczny zapach. Jak zrobić naturalne świece?

Naturalna świeca sojowa — zalety

Warto zaznaczyć, że naturalne świece to te, których bazą jest wosk sojowy. Ta substancja podczas palenia nie wydziela praktycznie wcale dwutlenku węgla, w przeciwieństwie do sztucznych odpowiedników. Świece sojowe wytwarzają znikome ilości dymu, dzięki czemu są zdrowsze dla organizmu. Nie uszkadzają płuc i są w pełni bezpieczne dla alergików oraz astmatyków.

Należy zaznaczyć, że świece sojowe są bezpieczne dla środowiska i w pełni biodegradowalne. Ponadto świeca sojowa pali się o połowę dłużej niż klasyczny odpowiednik, dzięki czemu jest nie tylko dobra dla środowiska, ale również dla naszego portfela,

Jak zrobić świece w domu?

Jak zrobić świece sojowe? Nie jest to trudne, chociaż wymaga więcej pracy, niż w przypadku zakupu jej przez internet. Sklep Pachnąca Wanna ma duży wybór świec sojowych o pięknych zapachach, dlatego, jeśli ktoś myśli nad zakupem, warto wybrać świecę idealną dla siebie.

Aby zrobić świece w domu, potrzebny będzie słoiczek, do którego będzie można przelać stopiony wosk sojowy. Należy również zaopatrzyć się w knot, który może być wykonany z drewna lub bawełny, olejki eteryczne czy różnego rodzaju barwniki i ozdoby. Oczywiście niezbędny będzie również wosk sojowy.

Na początku należy odmierzyć odpowiednią ilość wosku, a następnie rozpuścić go w naczyniu, w kąpieli wodnej. Można dodać do niego wybrane olejki czy przyprawy takie jak cynamon lub goździki. Po tym należy odczekać chwilę, aż wosk stanie się delikatnie mętny. Jednak musi być płynny, aby było możliwe przelanie go do naczynia. W szklanym pojemniku należy umieścić knot, a następnie delikatnie przelać płyn. Wystarczy poczekać na utwardzenie świecy. Można ozdobić ją różnego rodzaju dodatkami. Przyprawami, goździkami, laską wanilii  czy anyżem. Taka świeca będzie się ładnie prezentować, a dodatkowo przyprawy pod wpływem temperatury będą wydzielały przyjemy aromat.

Zrobienie świecy sojowej w domu nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Plusem jest to, że wygląd i zapach świec można stworzyć samodzielnie i dopasować go do swojego gustu. Warto postawić na naturalne składniki, które będą zdrowe dla organizmu i środowiska.