środa, 1 lutego
Shadow

Napój drożdżowy – dla urody!

Od wieków drożdże są wykorzystywane w przemyśle spożywczym.  Najlepsza jest drożdżówka z owocami, czy pączek, prawda? Drożdże są jednokomórkowymi grzybami, które rozmnażają się przez pączkowanie. W sprzyjających warunkach komórki drożdży pączkują bardzo szybko. Dlatego mówimy „rośnie jak na drożdżach”.

Drożdże na problemy skórne?

Ale nie wiele z nas wie, że drożdże mają też zastosowanie w dbaniu o naszą urodęSą one naturalnym źródłem witamin z grupy B. Które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry oraz błon śluzowych. Wiele kobiet mających problemy skórne, zmaga się z wypadaniem włosami czy łamaniem paznokci pije napój drożdżowy. Drożdże mogą również zapobiegać nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry i włosów. Nie jest on smaczny, ale można go np. osłodzić. To takie poświęcenie dla urody, bo czego się nie robi by być piękną, prawda?

Jak przygotować napój drożdżowy?

1/3 kostki drożdży zalać wrzącą wodą i dokładnie wymieszać aż się rozpuszczą. Tak przygotowany napój wypić raz dziennie. Efekty picia takiego napoju powinny pojawić się po około miesiącu stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *