niedziela, 25 lipca
Shadow

Napój drożdżowy – dla urody!

Od wieków drożdże są wykorzystywane w przemyśle spożywczym.  Najlepsza jest drożdżówka z owocami, czy pączek, prawda? Drożdże są jednokomórkowymi grzybami, które rozmnażają się przez pączkowanie. W sprzyjających warunkach komórki drożdży pączkują bardzo szybko. Dlatego mówimy „rośnie jak na drożdżach”.

Drożdże na problemy skórne?

Ale nie wiele z nas wie, że drożdże mają też zastosowanie w dbaniu o naszą urodęSą one naturalnym źródłem witamin z grupy B. Które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry oraz błon śluzowych. Wiele kobiet mających problemy skórne, zmaga się z wypadaniem włosami czy łamaniem paznokci pije napój drożdżowy. Drożdże mogą również zapobiegać nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry i włosów. Nie jest on smaczny, ale można go np. osłodzić. To takie poświęcenie dla urody, bo czego się nie robi by być piękną, prawda?

Jak przygotować napój drożdżowy?

1/3 kostki drożdży zalać wrzącą wodą i dokładnie wymieszać aż się rozpuszczą. Tak przygotowany napój wypić raz dziennie. Efekty picia takiego napoju powinny pojawić się po około miesiącu stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *