środa, 12 maja
Shadow

Literatura kobieca — najciekawsze powieści polskich autorek

Czytanie książek to sposób na relaks. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się literatura kobieca. Na polskim rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej młodych pisarzy — pisarek. Dla których literatura egotyczna do spora inspiracja do pisania. Należy pamiętać, że literatura kobieca, to nie tani romans. A tym bardziej harlekiny, które czytały nasze babcie. Coraz więcej współczesnych kobiet wydaje swoje powieści. Po jakie autorki warto sięgnąć? Lista jest całkiem spora.

Bestsellery — popularne autorki literatury kobiecej.

Na pierwszym miejscu od 2018 roku utrzymuje się Blanka Lipińska i jej seria 365 dni. Której ekranizacja powieści miała premierę w lutym 2020. Książka 365 dni, Ten dzień i Kolejne 365 dni to erotyczna i pełna emocji historia polki — Laury uprowadzonej przez włoskiego mafioza Massimo. Mimo upływu czasu książki Blanki nadal utrzymują się na liście bestsellerów w księgarniach.

Polska pisarka pod pseudonimem K.N Haner (Katarzyna Nowakowska), to kolejna autorka. Po której książki chętnie sięgają polskie kobiety. W swoim dorobku ma kilkanaście powieści. Które w przedsprzedaży zajmowały pierwsze pozycje TOP 100 Empiku. Najpopularniejsze tytułu to seria Morfeusz, Sponsor oraz Na szczycie, którą autorka zadebiutowała na rynku wydawniczym.

Ogromny sukces w 2019 roku odniosła K.A Figaro powieścią Prosty Układ. Która opowiada pełną emocji historię Dymitra i Łucji. Powieść doczekała się swojej kontynuacji. W czerwcu 2020 ukazał się jej czwarty tom. Pisarka już zapowiedziała wydanie tomu piątego. Informacja została przyjęta z dużą euforią.

W ślad swoich koleżanek po fachu kolejne polskie autorki — debiutantki. Kinga Litrowiec, czy Anna Wolf wydają swoje książki, które jeszcze w przedsprzedaży odnotowują ogromną ilość sprzedanych egzemplarzy.

Dlaczego te książki są tak popularne?

Polskie kobiety lubią czytać książki. Książki, w których wątek miłosny jest wyraźny. Popularność powieści erotycznych prawie 10 lat temu zapoczątkowała E L James. Która wydała powieścią 50 twarzy Greya . Wiele polskich autorek zainspirowało się historią Christiana i Anastazji. Po przeczytaniu zdecydowały się na napisanie własnej powieści.

Bardzo często na grupach książkowych w mediach społecznościowych informują, że od Greya wszystko się zaczęło. Wiele czytelniczek również informuje, że ich początki z literaturą kobiecą zapoczątkowała James. Pytane o to, dlaczego wątek miłosny je tak pociąga, odpowiadają — marzeniach o bogatym, niebezpiecznym kochanku.

Książki o tematyce miłości i seksu to obecnie najpopularniejszy gatunek sprzedający się na polskim rynku. Każda kolejna książka błyskawicznie zyskuje miano bestsellera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *