środa, 1 lutego
Shadow

Literatura kobieca — najciekawsze powieści polskich autorek

Czytanie książek to sposób na relaks. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się literatura kobieca. Na polskim rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej młodych pisarzy — pisarek. Dla których literatura egotyczna do spora inspiracja do pisania. Należy pamiętać, że literatura kobieca, to nie tani romans. A tym bardziej harlekiny, które czytały nasze babcie. Coraz więcej współczesnych kobiet wydaje swoje powieści. Po jakie autorki warto sięgnąć? Lista jest całkiem spora.

Bestsellery — popularne autorki literatury kobiecej.

Na pierwszym miejscu od 2018 roku utrzymuje się Blanka Lipińska i jej seria 365 dni. Której ekranizacja powieści miała premierę w lutym 2020. Książka 365 dni, Ten dzień i Kolejne 365 dni to erotyczna i pełna emocji historia polki — Laury uprowadzonej przez włoskiego mafioza Massimo. Mimo upływu czasu książki Blanki nadal utrzymują się na liście bestsellerów w księgarniach.

Polska pisarka pod pseudonimem K.N Haner (Katarzyna Nowakowska), to kolejna autorka. Po której książki chętnie sięgają polskie kobiety. W swoim dorobku ma kilkanaście powieści. Które w przedsprzedaży zajmowały pierwsze pozycje TOP 100 Empiku. Najpopularniejsze tytułu to seria Morfeusz, Sponsor oraz Na szczycie, którą autorka zadebiutowała na rynku wydawniczym.

Ogromny sukces w 2019 roku odniosła K.A Figaro powieścią Prosty Układ. Która opowiada pełną emocji historię Dymitra i Łucji. Powieść doczekała się swojej kontynuacji. W czerwcu 2020 ukazał się jej czwarty tom. Pisarka już zapowiedziała wydanie tomu piątego. Informacja została przyjęta z dużą euforią.

W ślad swoich koleżanek po fachu kolejne polskie autorki — debiutantki. Kinga Litrowiec, czy Anna Wolf wydają swoje książki, które jeszcze w przedsprzedaży odnotowują ogromną ilość sprzedanych egzemplarzy.

Dlaczego te książki są tak popularne?

Polskie kobiety lubią czytać książki. Książki, w których wątek miłosny jest wyraźny. Popularność powieści erotycznych prawie 10 lat temu zapoczątkowała E L James. Która wydała powieścią 50 twarzy Greya . Wiele polskich autorek zainspirowało się historią Christiana i Anastazji. Po przeczytaniu zdecydowały się na napisanie własnej powieści.

Bardzo często na grupach książkowych w mediach społecznościowych informują, że od Greya wszystko się zaczęło. Wiele czytelniczek również informuje, że ich początki z literaturą kobiecą zapoczątkowała James. Pytane o to, dlaczego wątek miłosny je tak pociąga, odpowiadają — marzeniach o bogatym, niebezpiecznym kochanku.

Książki o tematyce miłości i seksu to obecnie najpopularniejszy gatunek sprzedający się na polskim rynku. Każda kolejna książka błyskawicznie zyskuje miano bestsellera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *