środa, 1 lutego
Shadow

Jak wybielić zęby – domowe sposoby.

Posiadanie białego uśmiechu to marzenie każdego z nas. Wybielanie zębów można wykonać w gabinetach dentystycznych, lub dzięki specjalnym wybielającym pastom do zębów. Ale czy wiesz, że są też domowe sposoby na wybielanie zębów? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów bez obawy zniszczenia szkliwa czy podrażnienia dziąseł. Co ciekawe, większość z nich mogą zastosować osoby chorujące na paradontozę w przeciwności do profesjonalnych zabiegów wybielających.

Domowa pasta z kurkumą i olejem kokosowym.

Jedną z naturalnych i sprawdzonych metod, która nie tylko wybiela zęby ale też pielęgnuje dziąsła jest przygotowanie i stosowanie domowej pasty do zębów z kurkumy, oleju kokosowego i sody oczyszczonej.

Aby przygotować taką mieszankę potrzebujesz 2 łyżeczek kurkumy w proszki, 1 łyżki oleju kokosowego (jeśli jest zbyt gęsty można go delikatnie podgrzać) i 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej. Składniki mieszamy i bardzo dokładnie nakładamy na zęby. Czekamy około 15 minut, po czym dokładnie szczotkujemy zęby i płuczemy letnią wodą.

Uwaga kurkuma silnie barwi skórę i tkaniny, wszelkie zabrudzenia na twarzy należy natychmiast zmyć wodą z mydłem.

Płukanka z octu jabłkowego.

Stosując regularnie płukankę przygotowaną na bazie naturalnego octu jabłkowego otrzymasz efekt wybielający zęby. Aby przygotować płukankę potrzebujesz 1/2 szklanki ciepłej wody i 1/2 łyżeczki octu jabłkowego. Tak przygotowanym płynem płucz jamę ustną raz dziennie.

Co ważne dzięki temu nie tylko wybielisz zęby ale pozbędziesz się również wszelkich bakterii z ust oraz załagodzisz stany zapalne jamy ustnej.

Domowa czarna pasta wybielająca z popiołem drzewnym.

Już nasze prababcie i babcie do wybielania zębów domowymi sposobami używały popiołu drzewnego. Na jego bazie powstały bardzo popularne ostatnio wybielające czarne pasty do zębów. Popiół nie tylko bardzo dokładnie usuwa przebarwienia na naszych zębach, ale świetnie rozprawia się z płytką i kamieniem nazębnym. Atutem tej domowej metody jest również pielęgnacja dziąseł, które po takim zabiegu nie są tkliwe.

Jak taki popiół przygotować?

Najlepszym sposobem na samodzielne pozyskanie popiołu jest spalenie w bezpieczny sposób dwóch średniej wielkości drewienek (niemalowanych). Dzięki temu masz pewność, że Twoja domowa pasta wybielająca nie zawiera żadnych substancji chemicznych. Do zabiegu wybielania zębów potrzebujesz szczoteczki do zębów (niestety po zabiegu ona będzie do wyrzucenia) oraz cierpliwości.

Na delikatnie zwilżoną szczoteczkę nakładamy popiół drzewny. Rozprowadzamy go dokładnie po zębach oraz w przestrzeniach między zębowych. Po około 15 minutach ponownie nakładamy na zęby zwilżoną szczoteczką popiół i dokładnie szczotkujemy. Usta płuczemy letnią wodą i myjemy zęby pastą której używamy na co dzień. Po takim zabiegu zęby powinny stać się jaśniejsze nawet o kilka tonów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *