środa, 1 lutego
Shadow

Fryzura na wesele dla krótkich włosów

Fryzura na wesele dla krótkich włosów

Krótkie włosy to nie wyrok! Nawet z nimi możesz przepięknie wyglądać podczas każdej okoliczności. Chcąc zachwycić innych kreatywnością i naprawdę wielkimi możliwościami, sprawdź, jak szybko i efektywnie stworzyć niepowtarzalną fryzurę na wesele!

Wyjątkowa fryzura na wesele – zobacz, co możesz zrobić sama!

Czasami niepotrzebna jest wizyta w salonie fryzjerskim, żeby uzyskać pożądany efekt. Wykonanie fryzury na wesele dla krótkich włosów jest bardzo proste! Samodzielnie możesz zaczesać włosy do tyłu, idealnie je wygładzając lub przeczesać do przodu, tworząc unikalną grzywkę. Mile widziane są loki, fale, a także odważne i wystrzępione końcówki. Czasami wystarczy lekko unieść włosy u nasady lub oddać się wodzy fantazji i wykorzystać kilka z dostępnych na rynku kosmetyków koloryzujących, które jeszcze bardziej podkreślą ich urok! Jeżeli długość pozwoli na wykonanie warkocza – jeszcze lepiej! Będziesz wtedy wyglądać nie tylko uroczo, ale również bardzo kobieco, pomimo ich niewielkiej długości. Dziś zajmiemy się fryzurą na wesele dla krótkich włosów, dedykowaną dla odważnych – irokez!

Milion kombinacji, jeden zaskakujący efekt

Irokez kojarzy się z buntowniczym wyglądem, długimi kolorowymi końcówkami i niepowtarzalnym stylem. Aktualnie to fryzura, która doskonale sprawdzi się u zdecydowanych dziewczyn, które wiedzą czego chcą i lubią się wyróżniać. Fryzura ta pozostawia pełną dowolność w jej wykonaniu. Może zostać zaczesana na bok, płasko do tyłu lub stanowczo do góry. Można ją urozmaicić lokami, falami, upięciami lub (o ile długość włosów na to pozwala) warkoczami. Jeśli chcesz pokazać cząstkę siebie podczas rodzinnej uroczystości, to irokez okaże się najlepszą fryzurą na wesele dla Twoich krótkich włosów. Pamiętaj, że ważne też jest odpowiednie cięcie i ich struktura.

Gotowa do działania?

Taką fryzurę na wesele dla krótkich włosów możesz wykonać nie wychodząc z domu! Wystarczy wyposażyć się w odpowiednie kosmetyki (lakier, opcjonalnie brokat lub koloryzujący spray) i chęć do działania. By irokez wyszedł tak, jak chcesz, warto wcześniej znaleźć inspirujące zdjęcie lub poddać się chwili i stworzyć coś unikalnego. Nie zapomnij o odpowiednim cięciu.
Więc, zaczynamy!
1. Na początek dokładnie umyj włosy. Pozwoli to przygotować je do szeregu czynności jakie będziesz wykonywać.
2. Jeżeli chcesz uzyskać trwały efekt (w końcu to wesele, więc włosy muszą wiele przetrwać) dobrze by było nawinąć na wałki górną partię włosów – dobranych do ich długości, a następnie wysuszyć je. Pozwoli to odbić je od nasady i znacznie ułatwi stylizację. Włosy po bokach wysusz, delikatnie zaczesując w dół, by były proste i ładnie się układały.
3. Po wysuszeniu włosów, delikatnie odwiń wałki i rozdziel je palcami. W tym momencie zauważysz, jak odbijają się od głowy i zaczynają spełniać Twoją wolę – układać się tak jak powinny.
4. Następnie najbardziej pracochłonna część tworzenia irokeza. Potrzebujesz grzebień do tapirowania, lakier oraz odrobinę cierpliwości. Jeśli chcesz lekko podkręcić włosy (długość na to pozwala), włącz lokówkę i nawiń kilka pasm. Uzyskasz efekt, który podkreśli Twoją kobiecość pomimo krótkich włosów. Następnie, pasmo po paśmie dokładnie wyczesz i przystąp do tapirowania. Każde z nich spryskaj odrobiną lakieru.
5. Irokez to wyczerpująca fryzura na wesele dla krótkich włosów, ale dla efektu końcowego – warto. Jeśli chcesz nadać im kolor, który zniknie zaraz po umyciu włosów, wykorzystaj do tego spray koloryzujący, żel lub kredę. Podkreśl kolorem kilka pasm. Efekt „wow” gwarantowany!
6. Teraz pora wykończyć Twoją fryzurę. Delikatnie rozczesuj wcześniej tapirowane pasma i układaj je według własnych upodobań (jeżeli ostatecznie zdecydowałaś się na podkręcenie kilku z nich, dobrze by było utrzymać efekt podwinięcia). Na koniec odrobina lakieru, może brokat jeśli chcesz i możesz ruszać na wesele!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *