środa, 1 lutego
Shadow

Domowe sposoby na trądzik.

Trądzik to najpopularniejsza choroba skóry. Zmaga się z nią najwięcej osób, najczęściej nastolatków bo aż 90 %, ale i u dorosłych choroba skóry zwana trądzikiem pojawia się coraz częściej . Trądzikowi bardzo często towarzyszą objawy stanu zapalnego — potoczne zwane pryszczami, oraz stany niezapalne czyli zaskórniki i wągry. Objawy tej choroby skóry najczęściej występuje na twarzy, ale może pojawić się również na szyi, ramionach, klatce piersiowej a nawet plecach.

Kuracja drożdżami.

Z każdą chorobą skóry w pierwszej kolejności należy udać się do lekarza — dermatologa, który na pewno pomoże nam w walce o zdrowie. Jednak nie zawsze koniecznie trzeba korzystać z takiej możliwości. Są domowe, naturalne metody leczenia. Korzystanie z mądrości samej natury są bardzo skuteczne, jednym z nich jest kuracja drożdżami. Są dwa główne sposoby wykorzystania tych produktów spożywczych jakimi są właśnie drożdże. Kuracje można przeprowadzić w formie maseczki oraz picia świeżych drożdży (Jak przygotować napój drożdżowy przeczytasz tutaj).

Maseczkę z drożdży powinno się robić z drożdży piekarniczych. Drożdże rozgniatamy z odrobiną niewielkiej ilości ciepłej wody. Przygotowaną papkę pozostawiamy pod przykryciem na około 10 minut po czym nakładamy na zmiany trądzikowe na twarzy i ciele. Maseczkę trzymamy około pół godziny po czym spłukujemy ciepłą, czystą wodą. Ten domowy sposób na trądzik należy powtarzać do dwa dni przez okres 4 do 5 tygodni. Jeśli po upływie tego czasu maseczka nie przyniesie poprawy naszej skórze konieczna będzie konsultacja dermatologiczna.

O czym należy pamiętać stosując kuracje drożdżową?

Nie zawsze stosowanie naturalnego leczenia trądziku jest skuteczne w 100%, oraz nie każdy może te sposoby wykorzystywać. Leczenie drożdżami nie jest wskazane dla cukrzyków, osób chorych na niewydolność nerek oraz zapaleniem stawów. Należy również przed rozpoczęciem kuracji sprawdzić czy nie występuje u nas alergia na drożdże.

Kuracja cebulowa.

Jednym z domowych sposobów na trądzik jest kuracja cebulowa. Cebula wywodzi się z rodziny czosnku i tak samo jak on posiada wiele cennych właściwości. W cebuli znajduje się dużo polifenoli oraz flawonoidów. Są to substancje przeciw zapalne, zapobiegają tym samym stanom zapalnym skóry, które są wywoływane przez promienie ultrafioletowe. Warto wiedzieć, ze widoczne objawy starzenia się skóry są wynikiem stanu zapalnego właśnie zachodzącego w naszym organizmie. Dzięki przyjmowaniu przeciwutleniaczy można przywrócić prawidłowy stan zdrowia. Cebula jest źródłem dużej ilości Witaminy C, która jest ważna do produkcji tkanek łącznych ciała i kolagenu. Jednym z najważniejszych informacji dla osób chorujących na trądzik jest informacja, że działa ona bakteriobójczo. Jak wiadomo bakterie są jednym z ważniejszych powodów powstawania trądzikowych wyprysków na naszej skórze. Cebula również zawiera pierwiastek śladowy – chrom. Jest on jednym z uczestników trawienia tłuszczów i białek w naszym organizmie. Chrom eliminuje bakterie powodujące stany zapalne porów skóry i powstawanie trądziku. Objawem niedoboru chromu jest pojawienie się wyprysków trądzikowych u niemal 90 % osób chorujących.

Maseczką z cebuli jest bardzo prost w przygotowaniu. Można ją wykonywać z samego warzywa, lub wzbogacić o takie składniki jak jogurt naturalny czy mączkę ziemniaczaną. Cebulę należy obrać – dość cienko i zetrzeć na tarce. Jeśli wykonujemy maseczkę tylko cebulową, starą należy nałożyć na twarz i po upływie 15 minut spłukać ciepłą wodą. Jeśli naszą maseczkę wzbogacamy o inne produkty należy wymieszać ze sobą składniki i również jak w przypadku maseczki cebulowej nałożyć na twarz na kwadrans po czym spłukać.

Co ciekawe badania wykazały, że cebula ma również właściwości przeciwnowotworowe. Spożywanie od 2-7 porcji cebul dziennie wystarczy, by dodatkowo zmniejszyć ryzyko wystąpienia kilku odmian nowotworów złośliwych.

Kuracja z Bratka Polnego.

Bratek polny jest dostępny w aptekach również jako tabletki zawierające wyciąg z tej rośliny. Ale również bardzo skutecznym sposobem na walkę z trądzikiem jest picie herbatki z bratka. Ten domowy sposób na trądzik jest skuteczny, ale by zadziałał musi być stosowany regularnie przez dłuższy czas. Pierwsze, zauważalne efekty w postaci poprawy wyglądu skóry można zauważyć po miesiącu, jednak dopiero kilkumiesięczna kuracja wprowadzi widoczne zmiany w kondycji naszej skóry. Bratek ma właściwości zmniejszające łojotok i w konsekwencji wygładzanie skóry. Dodatkowym atutem picia herbaty z Bratka Polnego jest również oczyszczanie organizmu z toksyn i poprawę przemiany materii. By jednak kuracja tym ziołem była skuteczna musi być stosowana regularnie i długoterminowo, zaleca się jej spożywanie przynajmniej dwa do trzech razy dziennie.

Jeśli decydujemy się na zażywanie tabletek z wyciągiem z Bratka należy stosować je według wskazań na ulotce.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Comment

  • kasia

    Przy trądziku również ważna jest odpowiednia i codzienna pielęgnacja. Zaleca się by do pielęgnacji używać kosmetyki na bazie naturalnych składników. Na https://senelle.pl/e-sklep/ jest dostępna oferta na kosmetyki jednej z polskich marek. Polska to zagłębie kosmetyków i naprawdę jest w czym wybierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *